Elektrozaczep R4 Rewersyjny Symetryczny DC 12V

Elektrozaczep R4 Rewersyjny Symetryczny  DC 12V
92,00 zł

Zaczepy rewersyjne działają odwrotnie (rewersyjnie) do zaczepów standardowych.

Ich funkcją jest sterowanie np. wejściami awaryjnymi, które w normalnych warunkach (podawanie napięcia) są zablokowane - zaczep jest w stanie "zamkniętym".

W przypadku odcięcia zasilania zaczep przechodzi w stan "otwarty" - drzwi zostają odblokowane i można je otworzyć.

UWAGA! 
Podczas pracy zaczepy rewersyjne potrafią się nagrzać nawet do temperatury 60-70 st. C. 
Jest to całkiem normalne.
Obniżenie temperatury można uzyskać poprzez zainstalowanie zaczepu w futrynę metalową (zamiast drewnianą lub aluminiową), dołączenie do zaczepu szyldu lub powiększenie w ościeżnicy otworu na zaczep (w celu lepszej cyrkulacji powietrza).

Opis

Zaczep R4 przeznaczony jest do zdalnego otwierania drzwi i furtek lewych i prawych oraz dwuskrzydłowych. Współpracuje z zamkiem zapadkowo-zasuwkowym lub zapadkowym.
Zaletą zaczepu są małe wymiary, symetryczność, dzięki której odmiana może być montowana zarówno do drzwi lewych jak i prawych oraz większa pewność działania nawet w przypadku wykrzywionej futryny lub spaczonych drzwi. Zaczep R4 można montować ze standardowymi szyldami firmy "Elektra Plus".

Symetryczna konstrukcja oraz małe wymiary umożliwiają zastosowanie go do systemu bram przesuwnych.
Zaczep R4 może współpracować z instalacją domofonową we wszelkiego typu drzwiach wejściowych.
Wykonuje się go z materiałów odpornych na korozję, a więc może być instalowany na zewnątrz budynków jednak powinien być chroniony przed zalaniem, wpływami atmosferycznymi i zamalowaniem farbą.

Wersja zaczepu

Działanie odwrotne - wersja rewersyjna - zaczep w stanie beznapięciowym jest odblokowany. Po podaniu napięcia dźwigienka zaczepu blokuje zapadkę. Stosowane są głównie w pomieszczeniach użytku publicznego, gdzie przepisy przeciwpożarowe i BHP narzucają warunek odblokowania drzwi przy zaniku napięcia np. szkoły, kina, biura itp.

DC - przy zasilaniu prądem stałym (DC) zaczep charakteryzuje się bezgłośną pracą.

AC - podłączenie pod prąd zmienny (AC) spowoduje nieprzerwane brzęczenie. Brzęczenie likwiduje zastosowanie układu prostowniczego - do nabycia osobno.


Produkty powiązane